Konferencja Żydowski marzec

\
Stowarzyszenie Midrasz w imieniu Fundacji Shalom i wielu innych znamienitych organizatorów zaprasza na KONFERENCJĘ NAUKOWĄ
ŻYDOWSKI MARZEC 1968 - 2008, która odbędzie się w Warszawie w dniach 5 - 10 marca.

Marzec 1968 jest symboliczną datą, skrywającą dramat wielu ludzi. Musieli oni opuścić kraj, który uważali za swoją ojczyznę. Chcielibyśmy, aby konferencja Żydowski Marzec 1968 - 2008 stała się pretekstem nie tylko do omówienia wydarzeń historycznych tamtego czasu, ale – przede wszystkim – aby posłużyła upamiętnieniu indywidualnej tragedii wygnanych. Organizatorów tego spotkania łączy przeświadczenie, iż w rocznicę Marca '68 warto rozważyć zjawiska w kulturze, wpływające na antysemickie nastroje społeczne oraz opinię publiczną – poczynając od XIX wieku, poprzez lata II wojny światowej, aż po lata 60 XX wieku ubiegłego i później… Do wspólnych dyskusji zaprosiliśmy emigrantów, a także przedstawicieli różnych środowisk: naukowych i artystycznych. Miejsca spotkań – Teatr Narodowy – postrzegamy jako symboliczny powrót do wydarzeń sprzed 40 lat.

Konferencja organizowana przez Biuro Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Fundację Odnawiania Znaczeń, Fundację Shalom, Teatr Żydowski im. E. R. i I. Kamińskich, Żydowski Instytut Historyczny we współpracy z Otwartą Rzeczpospolitą - Stowarzyszeniem przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii, IBL PAN z udziałem środowisk naukowych i artystycznych.

Więcej informacji na stronie
Fundacji Shalom

Program konferencji

Serdecznie zapraszamy.

Podobne posty0 comments:

Prześlij komentarz