Paraolimpijczycy też bojkotują!

\
A jakże... Nie mogą być przecież gorsi od swoich pełnosprawnych kolegów:


Reprezentacja Iranu koszykarzy na wózkach wycofała się z paraolimpijskiego turnieju przed ćwierćfinałem z USA. W półfinale Irańczycy mogli trafić Izrael.
[...]
Według Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego Irańczycy wycofali się, bo byli niezadowoleni z losowania. Gdyby wygrali ćwierćfinał z USA, w półfinale trafiliby na zwycięzcę meczu Izrael - Kanada.
Iran odrzuca te oskarżenia. - Mecze powinny być rozgrywane jeden po drugim, ale zmiana terminu naszego meczu jest nie w porządku - powiedział mediom zastępca szefa irańskiej delegacji Iran Doust. Początkowo mecz Iran - USA miał być rozgrywany po meczu Izrael - Kanada, ale zdecydowano się zamienić je kolejnością.
[..]
To nie pierwsza taka sytuacja z udziałem irańskich sportowców. W zeszłym miesiącu, podczas igrzysk olimpijskich irański pływak Mohammad Alirezaei odmówił startu w biegu eliminacyjnym na 100 m stylem klasycznym, w którym miał startować reprezentant Izraela. Tłumaczył się chorobą. Cztery lata temu podczas igrzysk w Atenach mistrz świata w judo Arash Miresmaeili odmówił walki z izraelskim rywalem. Jak sam przyznał, decyzja miała charakter polityczny. Iran i Izrael nie uznają się wzajemnie.

Całość w Gazecie.

Podobne posty0 comments:

Prześlij komentarz