Obraza uczuć

\
Gazeta doniosła dzisiaj, że:

Obrazę uczuć religijnych zarzuca liderowi deathmetalowego zespołu Behemoth Adamowi Darskiemu Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami. Według szefa Komitetu Ryszarda Nowaka, Darski podczas jednego z koncertów podarł Biblię, a Kościół katolicki nazwał "grupą zbrodniczą". [...]

Według szefa Komitetu, lider Behemotha miał [...] powiedzieć, że "Kościół Katolicki to największa grupa zbrodnicza na świecie".


Mocne słowa, ale... czy jakikolwiek inny Kościół w dziejach odpowiedzialny jest za śmierć tylu ludzi co K.K.? Oczywiście słowa p. Darskiego, wyrwane z kontekstu (także historycznego), rzucone "pod publiczkę" są prowokacją, być może nadużyciem - ale czy nie warto się nad nimi zastanowić?

Kolejny fragment artykułu:

Kodeks karny stanowi, że "kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Nie znam sie za bardzo na religii katolickiej, ale czy Biblia jest "przedmiotem czci religijnej"? Może w takim razie prokuratura zainteresuje się na serio również takimi rysunkami:


Chyba że w Polsce "wszystkie religie są równe, ale niektóre są równiejsze od innych"...

PS. Sprawę "fachowo" opisuje Olgierd Rudak.

Podobne posty3 comments:

4 lutego 2008 21:49 Pan Cygaro pisze...

no ja też się trochę zdziwiłem. że tak łagodna krytyka Kościoła jak nazywanie go "zbrodniczą organizacją" jest zagrożone jakąś karą. sam powtarzam to wciąż i przecież mam na poparcie swoich słów dziesiątki przykładów. chyba nikt nie zaprzeczy, że Kościół odpowiada za śmierć wielu ludzkich istnień, a w takim razie jest organizacją zbrodniczą.

4 lutego 2008 22:45 madhuri pisze...

>>Darski podczas jednego z koncertów podarł Biblię, a Kościół katolicki nazwał "grupą zbrodniczą"<<.
a co ma wspólnego Biblia i katolicyzm? czy on podarł "stary testament" czy brit chadasza=NT?
historia KK jest jak najbardziej w sprzeczności i ze "starym" a ZWŁASZCZA z "nowym" testamentem. KK to tylko grupa trzymająca władzę. jak by tu był Jezus, to by się zrzygał....

5 lutego 2008 09:44 Pan Cygaro pisze...

a u mnie już awanturka o Grossa...

Prześlij komentarz