Świadoma konsumpcjaŚwięta (jakiekolwiek) to dzisiaj głównie świętowanie konsumpcji. Nie mam oczywiście zamiaru nikogo przekonywać do zaprzestania kupowania prezentów, ale chciałbym pokazać że można to robić choć trochę inaczej, bardziej świadomie i odpowiedzialnie.

Świadoma konsumpcja. Praktyczny przewodnik po Warszawie i Krakowie to projekt, w ramach którego chcemy pokazać mieszkańcom miast, w których mieszkamy, że jako świadomi konsumenci i konsumentki możemy redukować nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne oraz pozytywnie kształtować świat, w którym żyjemy.

Przez kilka miesięcy eksplorowaliśmy Warszawę i Kraków. Na podstawie naszych poszukiwań opracowaliśmy Spacerownik po świadomej konsumpcji dla Krakowa i Warszawy – przewodnik po eko-etycznych miejscach.

Spacerownik wskazuje miejsca, takie jak:
  • sklepy i kawiarnie sprzedające produkty ekologiczne i Fairtrade;
  • punkty sprzedające rzeczy z recyklingu/handmade oraz miejsca usług, w których można wymienić/naprawić rzeczy użytkowe;
  • inne miejsca propagujące świadomą, odpowiedzialną konsumpcję i działające według zrównoważonych wzorców (klubokawiarnie prowadzące działalność informacyjną, miejsca, w których odbywają się bezpłatne warsztaty, imprezy kulturalne, pokazy filmów, debaty itp).

Projekt powstał dzięki Polskiej Zielonej Sieci i Grupie eFTe.

Podobne posty0 comments:

Prześlij komentarz